У чому відмінність промислових швейних машин від побутових?
24 Січня 2024
Швейні машини полегшують роботу тим, хто займається пошиттям одягу чи інших виробів, оскільки є багато дій, які вручну виконувати надто довго, важко, та й продуктивність при цьому буде мінімальною.
Є два види такої техніки – побутова і професійна, вона ж промислова. Якщо призначені вони для однієї й тієї ж роботи, то чим промислові швейні машини відрізняються від побутових? Таке питання може виникати у тих, хто ще не був знайомий з особливостями їх роботи, або ж користувався лише одним з видів (зазвичай усе починається з побутових пристроїв).
Та щоб зрозуміти, чим відрізняється промислова швейна машина від побутової, варто розглянути детальніше характеристики і технічні можливості кожної з них, оскільки їх чимало. А також оцінити плюси і мінуси, бо вони є у будь-якої техніки.
Швейне обладнання для побутових потреб: особливості
Найперше, що варто сказати про машинки побутові, які випускають сучасні виробники, що вони мають компактні розміри і невелику вагу, тому їх легко можна переставляти, транспортувати, а за необхідності – ховати у шафу чи в інше спеціальне місце.
Легкість забезпечує пластик, який є в конструкції, але через нього техніка швидко зношується, виходить з ладу і починає потребувати ремонту вже через 3-5 років експлуатації.
Також до списку того, чим відрізняється побутова швейна машина від промислової, входять такі її характеристики:
- безшумність. Відійшли у небуття ті часи, коли робота за побутовою швейною машинкою створювала стільки шуму, що його важко було витримати. Нині виробники конструюють все так, щоб техніка працювала майже беззвучно, а людина не втомлювалась;
- широкий спектр функціональних можливостей. На одній машинці можна виконувати багато різних дій, що дуже зручно для тих, у кого шиття – хобі чи невеликий підробіток. Все, що потрібно – вміти правильно змінювати налаштування і необхідні деталі, якщо це потрібно;
- зрозумілий принцип роботи. Розібратись у тому, як така техніка працює, не надто складно – зробити це може навіть той, хто ніколи на ній нічого не шив, оскільки все інтуїтивно зрозуміло;
- невибагливість у догляді. Зазвичай це періодичне очищення від пилу та змащування за необхідності. Правила догляду завжди вказані в інструкції з експлуатації швейної машини.
Варто сказати й про те, що побутові машинки можуть бути як багатофункціональними, так і вузькоспеціалізованими. У другій категорії техніка є електромеханічна (проста, компактна і доступна для широкого користування) та комп’ютеризована (складніша, дорожча, але й має більше спеціальних функцій і опцій).
Характеристики промислових швейних машин
Тепер розглянемо, чим відрізняються промислові швейні машини від побутових. Якщо говорити про їх технічні та інші особливості, то відмітити варто такі:
- Вузька спеціалізація. Це найперша відмінність професійної техніки від домашньої. Кожна промислова машина виконує одну свою задачу, забезпечуючи таку високу швидкість шиття, якої побутовій «родичці» не досягти. При цьому є великий вибір стібків, які відрізняються довжиною, нахилом та іншими параметрами;
- Велика вага і габарити, які продиктовані особливостями конструкції та металевим корпусом. Таке обладнання призначене для стаціонарної роботи, тому зазвичай воно стоїть роками там, де його встановили від самого початку на виробництві;
- Надійність та стабільність роботи. Працювати професійні машини можуть десятки років, навіть у декілька змін. На таке навантаження вони розраховані, тому можна не боятись, що щось вийде з ладу через великий об’єм роботи;
- Обсяг виробництва. Використовуючи професійне обладнання у швейних цехах, можна значно збільшити обсяги виробництва, адже працювати деяка техніка може і безперервно;
- Міцність та довговічність. Якщо побутові прилади для шиття виходять з ладу через 5 років, то промислові можуть безвідмовно працювати протягом десяти і більше. А відсутність великої кількості пластика робить їх міцнішими і стійкішими до різних зовнішніх впливів;
- Автоматизація та програмування – це те, що дають техніці сучасні технології. Людині достатньо вказати необхідні параметри стібка чи будь-які інші, а далі спрацює автоматика.
Хоч професійне обладнання працює надійно, витрати на обслуговування все одно передбачені, оскільки на виробництві мають бути спеціалісти, які слідкуватимуть за ним та доглядатимуть так, як цього вимагає інструкція.
Яка швейна машина краща – промислова чи побутова?
Щоб дати відповідь на це запитання, варто визначитись з умовами використання. Для дому, де її будуть вмикати кілька разів на місяць, підійде побутова. А от для постійної роботи в ательє чи на виробництві – промислова.
Та незалежно від того, яку техніку ви оберете, варто пам’ятати, що для неї у будь-якому випадку знадобляться спеціалізовані голки і аксесуари, великі бобіни для ниток і не тільки. Виробники пропонують широкий вибір ниток, але потрібно знати точно, які з них і коли потрібно використовувати, щоб не нашкодити машинці чи тканині.
Також при виборі обладнання потрібно враховувати особливості робочої швейної поверхні – вона має бути міцною та зручною для роботи, тому роль грають її розміри і матеріал.
Компанія Softorg – ваш надійний постачальник швейного обладнання
Починаючи з 1999 року, компанія Softorg працює на ринку швейного обладнання, постачаючи професійну техніку від відомих світових виробників клієнтам по всій Україні.
Софторг займається не лише реалізацією продукції, а ще й ремонтом швейної техніки, забезпечує технічне обслуговування виробничих потужностей та проводить комплексну експертизу для підприємств, включно із запуском виробництва.
На сайті нашої компанії можна ознайомитись з інформацією про нас та послуги, а у каталозі – побачити всі види обладнання, яке можна замовити. Окрім швейних машин тут представлені: оверлоки, швейні автомати, закріплювальні машини, апарати для пришивання ґудзиків, обладнання для розкрійних робіт і багато чого іншого.
Останні новини
Підпишіться на наші новини. Будьте в курсі всіх новин, знижок та найкращих пропозицій
Підписуючись, ви надаєте згоду на обробку персональних даних