Що потрібно знати починаючій швачці?
01 Травня 2024
Багато для себе вибирають швейну майстерність і як хобі, і як основний заробіток. Однак робота вдома та на виробництві має величезну різницю, тому що техніка використовується різна.
Починаючи працювати на промислових швейних машинах, слід насамперед думати про техніку безпеки. Це обладнання потужніше і тут більша швидкість шиття. Потрібно обережно поводитися з технікою, щоб не отримати травми.
Основи швейного обладнання
Професійне текстильне виробництво неможливо налагодити без промислової швейної техніки. Успіх та дохід залежатимуть від якості такого обладнання. У нашому інтернет-магазині Софторг ви можете придбати: промислові колонкові швейні машинки, машини прихованого стібка, машини імітації ручного стібка, швейні автомати, петельні машини, та багато іншого.
Для автоматизації процесів замало звичайного швейного обладнання. Тут важлива швидкість, точність та якість – професійне машинне шиття здатне це забезпечити. Але варто пам’ятати, що технічне обслуговування та регулювання швейної машини треба довіряти виключно професіоналам. Це ж стосується і програмування машин.
До промислової швейної техніки відноситься таке обладнання:
- Прямострочні швейні машинки. Це та техніка, як найчастіше використовується. Її основна задача – зшивати деталі виробів. Є різні варіанти обладнання для праці на різних матеріалах – для шкіри та хутра, для тонких та делікатних, для товстих та інших видів тканин, та багато іншого.
- Оверлоки. Потрібні для того, щоб обробляти краї тканин, які можуть осипатися чи розпускатися. Також часто потрібні для зточування деталей.
- Ґудзикові, петельні, закріплювальні машинки – вся ця техніка має обмежені можливості, тому що призначена для виконання конкретного завдання, тобто для пришивання ґудзиків, для обробки країв петельок.
У нас також є обладнання для волого-теплової обробки, розкрійна техніка та багато іншого. Все це робить швейну промисловість максимально автоматизованою та сучасною.
Вибір ниток
Є спеціальні швейні стандарти для роботи з різними матеріалами. Неможливо працювати з товстими тканинами тонкими нитками та голками – шви не будуть надійними і при навантаженні будуть рватися.
Насамперед потрібно враховувати товщину тканини. Якщо ви працюватимете з делікатними матеріями, потрібні нитки тонкі, як і голки. І навпаки.
Якщо у вас тканина з натуральним складом, нитки мають бути такими самими. Якщо річ надалі стиратиметься, нитки не повинні сідати – можна зіткнутися з тим, що шви будуть стягнуті.
Основи розкрою
Підготовка до роботи включає різні етапи з підбору швейних інструментів та матеріалів. У першу чергу потрібно зробити викрійку, а потім проводиться розкрій тканини і безпосередньо пошиття виробу.
Розкрій включає такі основні етапи:
- Планування розміщення деталей на тканині;
- Нанесення контурів викрійки та вирізання деталей.
Треба мінімізувати витрати матеріалу, розташовуючи викройки таким чином, щоб вони займали весь корисний простір. Важливо також стежити за відповідністю деталей із тканини викрійці після вирізання.
Останні новини
Підпишіться на наші новини. Будьте в курсі всіх новин, знижок та найкращих пропозицій
Підписуючись, ви надаєте згоду на обробку персональних даних