Як вибрати голку для промислової швейної машини?

title
title
title

Будь-яка швейна машина – великий механізм, кожна частина якого виконує своє завдання. От і голка, хоч вона і маленька, грає серйозну роль у роботі всієї машини, оскільки на неї йде серйозне навантаження. Від того, чи правильно її вибрано у відповідності до типу тканини/матеріалу, нитки, строчки, залежатиме якість виконаної роботи.

 

Тому варто приділити увагу питанню, як вибрати голку для промислової швейної машини. Кравці та кравчині, які працюють на виробництві, повинні знати, чим відрізняються голки для промислових швейних машин і вміти підібрати саме те, що потрібно для виконання конкретного виду роботи.

Для цього потрібно розумітись на тому, які у голок є характеристики і на що вони впливають. Коли стане зрозуміло, на що звертати увагу, формується і послідовність кроків для правильного вибору голки.

Які бувають голки для промислових швейних машин?

Для початку варто розібратись, які існують голки для промислових швейних машин, як вибрати потрібні для роботи. Тут все доволі просто – оскільки видів машин, які використовують на виробництві, багато, і кожен призначений для виконання певної операції (професійна техніка вузькоспеціалізована), для них і голки виготовляють спеціалізовані.

 

Існують відповідні типи голок для:

 • оверлоків;
 • прямострочних швейних машин (окремо для легких і важких тканин);
 • кушнірських машин;
 • вишивальних;
 • машин з подвійним/потрійним просуванням;
 • плоскошовних;
 • ґудзикових;
 • петельних;
 • машин з ланцюговим стібком.

 

На сайті компанії Softorg можна придбати перераховані швейні машини, а також інше обладнання. Наприклад, плотери, відрізні лінійки, розкрійні ножі, пристрої для нарізання тасьми, машини для настилання тканин і т.д.

Голки для промислових машин: голкова система і не тільки

 

Звичайні голки використовувати для промислового швейного обладнання не можна, оскільки вони не призначені для такого навантаження і загалом мають іншу будову. Якщо ж говорити про конструкцію голки для професійних швейних машин, то вона складається з:

 • вістря;
 • вічка;
 • стержня;
 • колби;
 • жолобків – короткого і довгого. 

 

Вістрям голка проколює матеріал, у вушко заправляють верхню нитку, стержень служить робочою частиною, а колба закріплює голку у голководі (у нижній його частині). У довший жолобок нитка ховається і через нього вона проходить у вушко голки, а коротший допомагає формувати петлю, коли голка піднімається

 

На будь-якій упаковці з голками обов’язково є маркування, з якого можна зрозуміти, до якої голкової системи належать вироби, а відповідно до цього – для яких швейних машин вони призначені. 

 

Голкова система – це сукупність технічних характеристик, серед яких довжина голки (до вушка), довжина та діаметр колби і не тільки. При встановленні голки на швейну машину потрібно враховувати, що її голкотримач повинен мати відповідне маркування, бо інакше робота буде неможливою.

 

Варто звертати увагу і на стиль вістря, оскільки від нього залежить відповідність голки завданню і якість виконаної роботи. Якщо вістря буде неправильним, рядок вийде нерівним, з пропусками або ж матеріал отримає пошкодження, а це вже псуватиме зовнішній вигляд виробу.

 

Обирати стиль вістря потрібно у відповідності до структури волокон матеріалу або виду їх плетіння. Існують такі варіанти:

 • з гострим кінчиком для проколювання – R (для штучної шкіри і тканих матеріалів);
 • з мінімальним закругленням для розсування волокон – RG (для мікрофібри);
 • з невеликим закругленням, щоб проходити крізь волокна – SES (BP) (для бавовни, синтетики, трикотажу);
 • з середнім закругленням – SUK (SI) (для трикотажу);
 • з загостреним трикутним вістрям, який прорізає матеріал – D (для натуральної шкіри).

 

Для роботи зі шкірою є ще декілька видів вістря, але вже не трикутної, а овальної форми, які відрізняються між собою кутом нахилу. Якщо кут 90°, стібки прямі, а проколи помітні, при куті 135° стібки такі ж, але місця проколів заповнюються ниткою. А якщо кут 45°, то стібки в рядку нахилені вліво, а в місцях проколів видно отвори.

Які голки підходять для промислових швейних машин?

Думаючи над тим, які голки підходять для промислових швейних машин, варто згадати про їх фізичні параметри. Наприклад, про розмір голки, який має не менш важливе значення, аніж стиль вістря. Важливо, щоб тканини та голка були у відповідності між собою – чим щільніший матеріал, тим товстішою має бути голка. Так само мають співпадати за розмірами і товщиною нитки та голка.

 

Якщо голку буде обрано неправильно, то це вплине не лише на якість виконуваної роботи, а й на її довговічність (вона швидше зламається). Виробники голок пропонують вироби з різним покриттям – хромовим, керамічним, нітрид-титановим.

 

Керамічний матеріал голки оберігає від виникнення статичної електрики, від якої нитка перегрівається і розривається, а нітрид-титан робить виріб міцнішим і витривалішим, знижуючи ймовірність його пошкоджень (від цього залежить і довговічність голки).

 

Основною властивістю голки є проколювання матеріалу, проведення через нього нитки і утворення петлі-напуску, та для проведення таких простих (здавалося б) маніпуляцій, потрібно знати, як правильно встановити голку на промисловій швейній машині, бо інакше вона або одразу ж зламається, або будуть з’являтись пропуски стібків, або нитка постійно обриватиметься, або будуть виникати інші проблеми.

Як правильно вставити голку в промислову швейну машину?

 

Зазвичай про те, як правильно вставити голку в промислову швейну машину написано в інструкції до неї, але далеко не завжди цей посібник є під рукою. Загалом послідовність дій не надто складна, але в першу чергу необхідно переконатись, що машина відключена від мережі.

 

А далі:

 • підняти голкотримач до найвищого положення;
 • відкрутити гвинт (можна це робити з допомогою викрутки або вручну);
 • якщо там є стара голка – вийняти її;
 • вставити нову (жолобком наліво);
 • закрутити гвинт на місце.

 

Після цього можна зробити кілька пробних рядків, якість яких і покаже, чи все встановлено і працює правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Чим відрізняється швейна машинка автомат від напівавтомата?
24 Січня 2024

Чим відрізняється швейна машинка автомат від напівавтомата?

avatar Іван С.
353
22 хв.
У чому відмінність промислових швейних машин від побутових?
24 Січня 2024

У чому відмінність промислових швейних машин від побутових?

avatar Іван С.
294
15 хв.
Як вибрати промислову швейну машину?
24 Січня 2024

Як вибрати промислову швейну машину?

avatar Іван С.
294
16 хв.
Промислові швейні машини: яка краще?
24 Січня 2024

Промислові швейні машини: яка краще?

avatar Іван С.
281
16 хв.