Промислові швейні машини: яка краще?
24 Січня 2024
Пошиття одягу та інших виробів – процес цікавий, але відповідальний і потребує багато часу. А якщо мова йде про виробництво у промислових масштабах, то це ще й великі об’єми роботи. Тому на швейних фабриках та інших підприємствах використовують промислові моделі швейних машин.
Та для того, щоб забезпечити виробництво (незалежно від його розмірів) потрібною технікою, необхідно спершу розібратись, якими бувають промислові швейні машини, яка краще, які у них є особливості і функціональні можливості.
Що таке промислова швейна машина?
Отже, для початку з’ясуємо, що таке промислова швейна машина, оскільки від побутової вона відрізняється за багатьма параметрами. Швейні машини, які встановлюють на виробництві, розраховані на велике навантаження – працювати вони можуть цілодобово протягом тривалого часу (від 7 до 15 років).
Така машина забезпечує високу швидкість шиття – може робити від 6000 до 8000 стібків за хвилину. Але виконувати дана техніка може лише один тип операцій, тому на виробництві має бути декілька різних видів машин, у кожної з яких є своє призначення.
Відрізняється обладнання конструкцією, вартістю, класом та функціями, і все це необхідно враховувати, розмірковуючи, яку промислову швейну машину вибрати. Приймаючи рішення, потрібно орієнтуватись у першу чергу на те, які види роботи потрібно буде виконувати на машинках.
Характерні особливості промислових швейних машинок
До характеристик, які відрізняють промислове швейне обладнання від побутового, варто віднести:
- Велика вага (50 кг і більше);
- тривалий термін служби;
- висока продуктивність машин і швидкість виконання роботи;
- автоматизація шиття (людині потрібно робити мінімум дій, оскільки все необхідне вже запрограмовано, а за необхідності в програму можна вносити деякі зміни).
Промислові швейні машини можуть обробляти різні види тканин і матеріалів, у тому числі важкі, а також шкіру.
Довготривале життя такій техніці забезпечує те, що вони виконують мінімум функцій і мають просту конструкцію, а надійність і якість їх роботи – покращені й посилені матеріали деталей, які за рахунок цього можуть «прожити» не один десяток років навіть за активної експлуатації.
Різновиди професійних швейних машин для виробництва
Щоб зрозуміти, яка промислова швейна машина краща, потрібно знати, які їх різновиди існують і які у них технологічні особливості. До переліку входять:
- Прямострочні одноголкові (виконують човниковий стібок, їх можна використовувати як на великих підприємствах, так і в маленьких ательє);
- двоголкові (без них не обійтись в роботі з щільними типами тканин);
- оверлоки (потрібні для якісної обробки країв виробів);
- плоскошовні/розпошивальні (виконують стібок ланцюговий, а також плоский з двох чи трьох ниток, які потрібні при обробці горловини, рукавів та нижньої частини одягу);
- петельні (для обметування петель, можуть бути автоматичними та напівавтоматичними);
- зигзаг (для виконання зигзагоподібних стібків на різних видах тканин).
Оскільки вироби можна шити не лише з тканин, а й з інших матеріалів, таких як шкіра чи хутро, для них потрібне спеціальне обладнання:
- кушнірські швейні машини – призначені для пошиття виробів зі шкіри, хутра чи повсті (текстилю з волокон шерсті);
- мішкозшивочні – їх використовують для зшивання мішків з матеріалів різної щільності.
Також є окремі види машин для роботи зі шкірою, які забезпечують високу якість швів при виробництві сумок, чохлів для автомобільних крісел та іншої продукції.
З чого складається конструкція промислової швейної машини?
Є три елементи, з яких складається будь-яка професійна машинка:
- двигун;
- голова;
- стіл.
Робоча потужність залежить від двигуна, а він буває таких видів:
- Фрикційний – електродвигун, який має постійну швидкість. Регулювати її можна з допомогою педалі приводу. Має вищий рівень шуму;
- Серводвигун – електромагнітний пристрій з вкованим електронним блоком керування. Можна регулювати кількість обертів. Працює безшумно. Енергію споживає економно.
Крім того, існує обладнання, яке працює на прямому приводі з серводвигуном. У такій машині блок управління та живлення знаходяться в голові.
Також при виборі промислових машин варто звертати увагу на розміри і матеріал їх столів, оскільки габарити у них різні, а це важливий показник для зручного розміщення і роботи за ними.
Як правильно вибрати промислову швейну машину?
Якщо потрібно підвищити ефективність виробництва, без професійного обладнання не обійтись. Але виникає питання, як правильно вибрати промислову швейну машину, щоб розумно вкласти гроші і отримати потрібний результат?
Тут варто орієнтуватись на такі параметри:
- Функціональність машини – яку дію/операцію вона буде виконувати. Вибір залежить від особливостей самого виробництва – які вироби/одяг там виготовляють, з якими матеріалами працюють. Наприклад, для роботи з важкими тканинами потрібна прямострочна одноголкова машина, а для приточування тонкого мережива – машинка типу зигзаг;
- Рівень навантаження. Базові і автоматичні машини можуть виконувати однакові задачі, але продуктивність їх роботи буде різною – пристрій з автоматичними функціями працює швидше;
- Ціна обладнання та вартість обслуговування. Машини з фрикційними двигунами коштують менше, але дають середню потужність і створюють багато шуму. Пристрої на серводвигунах дорожчі, але продуктивніші в роботі, безшумні і більш практичні. В залежності від комплектації машин залежатиме вартість їх встановлення спеціалістом та подальшого обслуговування.
Свою роль відіграють марка і виробник обладнання. Краще обирати продукцію бренда, який має хорошу репутацію і давно знаходиться на ринку.
Отже, щоб визначити, які промислові швейні машини кращі, потрібно врахувати індивідуальні особливості і потреби виробництва і вибрати обладнання, яке може виконувати потрібні функції.
А якщо потрібна детальніша інформація про той чи інший вид швейних машин, варто звернутись до спеціалістів нашої компанії Softorg, яка не лише постачає обладнання, а й проводить його технічне обслуговування (проектування, ремонт, експертиза).
Останні новини
Підпишіться на наші новини. Будьте в курсі всіх новин, знижок та найкращих пропозицій
Підписуючись, ви надаєте згоду на обробку персональних даних