Як вибрати промислову швейну машину?

title
title
title
title

Швейні машини використовують як у невеличких ательє, так і на виробництвах різних масштабів. І хоч призначення у них однакове, все ж це різне обладнання, яке має свої особливості. Тому на великій фабриці, де шиють одяг, використовувати звичайну побутову машинку не вдасться – вона просто не впорається з навантаженням.

Для швейних фабрик необхідна техніка професійна, спеціалізована, але як вибрати промислову швейну машину, щоб вона виконувала саме ту роботу, яка потрібна? Для цього варто дізнатись більше про дане обладнання – про його характерні особливості, технічні параметри, функціонал і т.д.

Якщо потрібна консультація професіоналів про існуючі промислові швейні машини, які вибрати варто конкретно під ваші потреби, звернутись можна до представників компанії Softorg, яка спеціалізується на швейному обладнанні і працює на українському ринку з 1999 року.

Аби легше було розібратись в основах, варто для початку розглянути, які є промислові швейні машини, які вибирати потрібно для виконання тих чи інших задач.

Різновиди швейного обладнання для масового виробництва

Промислові швейні машини відрізняються між собою за багатьма параметрами. Наприклад, можливістю працювати з певними видами тканин/матеріалів.

Відповідно до цього техніку ділять на категорії:

  • для легких та середніх тканин;
  • лише для середніх;
  • для важких;
  • для особливо важких.

Машини для пошиття одягу чи виробів з хутра, називаються кушнірськими, а для зшивання мішків (матеріал для них може бути різної товщини) – мішкозашивними.

Натуральна шкіра – матеріал вимогливий, тому параметри швейної машини для роботи з ним мають бути спеціальними. Зазвичай це безпосадочні пристрої з подвійним/потрійним просуванням. Вони роблять стібки подовженої форми.

У відповідності до функціональності машин їх ділять на такі категорії:

  1. Прямострочні. Вони можуть бути одно або двоголковими. Їх призначення – робити звичайні прямі стібки. Таке обладнання вважається стандартним, тому побачити його можна на будь-якому швейному виробництві – маленькому чи великому;
  2. Плоскошовні. З їх допомогою роблять плоскі шви – такими зазвичай частини одягу зшивають між собою. Такі шви потім не натирають людині шкіру (вони взагалі не відчуваються на тілі);
  3. Оверлоки. Їх використовують для обробки країв, щоб волокна не почали розпускатись, а тканина чи виріб виглядали акуратно і довше прослужили;
  4. Петельні. Потрібні для обметування петель різних форм на тканинах різної щільності;
  5. Зигзаг. Для зигзагоподібного типу стібків.

Отже, вибір промислової моделі залежить від того, з якими матеріалами потрібно працювати, які вироби виготовляти і які вимоги до якості їх пошиття.

Чим відрізняється промислова техніка для шиття?

Професійне швейне обладнання має свої особливості. До цього списку входять такі параметри:

  • потужність та продуктивність. Оскільки таке обладнання автоматизоване, зростає і швидкість шиття, а разом з нею і кількість оброблених виробів;
  • спрямованість на виконання однієї функції. Якщо побутові швейні машинки можуть виконувати декілька різних функцій, то промислова – лише одну;
  • надійність і довговічність. Працювати техніка може роками – 10 і більше. Деякі моделі призначені для безперервної роботи у три зміни, тож навантаження вони точно не бояться. А надійне функціонування забезпечує проста конструкція приладів. Ремонтувати їх якщо й доводиться, то вкрай рідко, а це значить, що витрати на обслуговування не будуть великими, що вигідно для підприємства;
  • автоматизація та програмування. Обладнання можна програмувати на певний алгоритм дій, змінювати параметри, вказувати все, що необхідно в процесі роботи – вбудований комп’ютер буде все запам’ятовувати, а техніка – автоматично виконувати. 

Така техніка майже не виходить з ладу, на якщо раптом таке станеться, спеціалісти Softorg можуть її полагодити.

Окрім того, на сайті компанії можна знайти обладнання не лише для шиття, а й для волого-теплової обробки тканин і виробів: прасувальні столи, парогенераторитермопреси, пароманекени, кабіни для виведення плям. Ця техніка дозволяє повністю підготувати готові вироби до реалізації.  

Промислова швейна машина: як вибрати найкращу?

Якщо ви вже визначились із функціями техніки, яка вам потрібна, знаєте, які шви вона має робити і з якими матеріалами працювати, то ви наближаєтесь до остаточної відповіді на питання про те, як вибрати промислові швейні машини для виробництва.

Але є ще один пункт, який не варто обходити увагою, оскільки він відіграє важливу роль. 

Мова йде про двигун. Є два типи:

  • фрикційний;
  • серводвигун.

Технічні характеристики у них різні. Фрикційний, наприклад, створює багато шуму під час роботи, але має постійну швидкість, яку можна регулювати, використовуючи педаль приводу. Потужність у нього середня, але й ціна нижча.

Що ж стосується серводвигунів, то вони вважаються більш практичними, оскільки працюють потужніше, не видають звуків, енергію споживають економно. Але вартість у них вища. Тому, розмірковуючи про промислові швейні машини, як вибрати серед варіантів найкращий, потрібно враховувати і фінансовий бік ситуації.

Також до переліку факторів, які впливають на вибір обладнання, входять параметри робочої швейної поверхні. Тут потрібно враховувати її габарити, матеріал, з якого виготовлена, наявність чи відсутність розмітки.

Які промислові швейні машини найнадійніші?

Брендів та виробників, які займаються виготовленням швейної техніки, існує багато, але найбільшою довірою користуються японські, такі як Juki чи KANSAI, та європейські компанії, які вже давно себе зарекомендували з позитивного боку. Їх обладнання надійно працює та довго служить.

Та якими б надійними у роботі не були машини, варто пам’ятати, що вони теж потребують догляду, щоб якомога довше функціонувати без збоїв. Тому потрібно періодично чистити обладнання від пилу, бруду, ниток, які можуть потрапляти у механізм, а також змащувати його, якщо це передбачено інструкцією з експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

Що потрібно знати починаючій швачці?
01 Травня 2024

Що потрібно знати починаючій швачці?

avatar Іван С.
71
8 хв.
Парогенератор промисловий: що це?
24 Квітня 2024

Парогенератор промисловий: що це?

avatar Іван С.
43
12 хв.
Як заточити промисловий розкрійний ніж?
17 Квітня 2024

Як заточити промисловий розкрійний ніж?

avatar Іван С.
20
13 хв.
Преси для дублювання: що це?
15 Квітня 2024

Преси для дублювання: що це?

avatar Іван С.
20
13 хв.
Що таке розпошивальна машинка?
12 Квітня 2024

Що таке розпошивальна машинка?

avatar Іван С.
17
12 хв.
Вибір промислової швейної машини
10 Квітня 2024

Вибір промислової швейної машини

avatar Іван С.
20
12 хв.
Що таке сервомотор у швейній машині?
08 Квітня 2024

Що таке сервомотор у швейній машині?

avatar Іван С.
20
12 хв.
Швейне обладнання для пошиття футболок
04 Квітня 2024

Швейне обладнання для пошиття футболок

avatar Іван С.
21
8 хв.
Як почистити промисловий прасувальний прес?
03 Квітня 2024

Як почистити промисловий прасувальний прес?

avatar Іван С.
81
8 хв.
Яке масло потрібне для промислової швейної машини?
03 Квітня 2024

Яке масло потрібне для промислової швейної машини?

Jack Juki
avatar Іван С.
70
7 хв.